پژوهشگران دانشگاه شهر نشویل در ایالت تنسی آمریکا می‌گویند با عبور جریان الکتریکی ضعیف به مغز می‌توان قدرت یادگیری را کنترل کرد.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

برترین ها: پژوهشگران دانشگاه شهر نشویل در ایالت تنسی آمریکا می‌گویند با عبور جریان الکتریکی ضعیف به مغز می‌توان قدرت یادگیری را کنترل کرد. داوطلبان شرکت در آزمایش آنها، بعد از بیست دقیقه عبور جریان الکتریکی محرک مغز، نشان دادند وظایف محوله از جمله تصمیم‌گیری، استفاده از روش آزمایش و خطا را بهتر انجام می‌دهند.

پژوهشگران دیدند آزمایش شوندگان بعد از به‌کار بردن محرک‌های الکتریکی کمتر اشتباه می‌کنند و همچنین با آزمایش و خطا، با سرعت بیشتری می‌توانند اشتباهشان را اصلاح کنند.

به گزارش برترین‌ها به نقل از یورونیوز،یکی از این پژوهشگران می‌گوید: «چیزی که در نتیجه این آزمایش فهمیدیم و بسیار جالب بود این است که با منظم کردن فعالیت مغزی، داوطلبان با قضاوت بهتر، احتیاط و دقت بیشتر نتایج بهتری در انجام وظایفشان نشان دادند. بعد از اشتباه کردن، واکنش آنها برای اصلاح آن، کندتر ولی دقیق‌تر بود.

با یک سرپوش که یک دستگاه معمولی الکتروکاردیوگرافی یا نوار قلب است، جریان برق را به مغر می‌فرستد. یکی از داوطلبان درباره تجربه‌اش توضیح می‌دهد: «راستش خیلی هم بد نیست. همچون احساس خارش یا مور مور خیلی کوچک است. درد هم ندارد، ظاهرش خیلی جدی تر از خود آزمایش به نظر می‌آید».

نتیجه کار این پژوهشگران که در «ژورنال علم عصب شناسی» منتشر شده می‌گوید این تحقیقات برای بهبود قدرت یادگیری و همچینین در بیماری‌های مانند شیزوفرنی و مشابه آن مفید است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه