جدول اقساط وام خودرو تا سقف ۲۵ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۶ درصد و بازپرداخت حداکثر ۷ ساله ( حداکثر ۸۴ قسط) برای ۲۱ مدل خودرو همراه با پیش پرداخت منتشر شد. اقساط وام 25 میلیونی برای 21 مدل خودروجدول اقساط وام خودرو تا سقف ۲۵ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۶ درصد و بازپرداخت حداکثر ۷ ساله ( حداکثر ۸۴ قسط) برای ۲۱ مدل خودرو همراه با پیش پرداخت منتشر شد. دوره شش ماهه فروش خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی از فردا آغاز می‌شود. هر فردی که کوچکترین تصمیمی در ذهن برای خرید یا تعویض خودروی خود داشته باشد، ...

جدول اقساط وام خودرو تا سقف ۲۵ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۶ درصد و بازپرداخت حداکثر ۷ ساله ( حداکثر ۸۴ قسط) برای ۲۱ مدل خودرو همراه با پیش پرداخت منتشر شد.

اقساط وام 25 میلیونی برای 21 مدل خودرو

جدول اقساط وام خودرو تا سقف ۲۵ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۶ درصد و بازپرداخت حداکثر ۷ ساله ( حداکثر ۸۴ قسط) برای ۲۱ مدل خودرو همراه با پیش پرداخت منتشر شد.دوره شش ماهه فروش خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی از فردا آغاز می‌شود. هر فردی که کوچکترین تصمیمی در ذهن برای خرید یا تعویض خودروی خود داشته باشد، شاید بهترین موقعیت را پیش رو دارد تا بلکه بتواند خودرویی با شرایط مناسب خرید کند.

حال دولت بعد از رکود طولانی مدت در صنعت خودرو تصمیم گرفته است تا تکانی به بازار راکد و سرسخت خودرو بدهد. بر این اساس، از فردا قرار است مردم فقط به مدت ۶ ماه تا سقف ۸۰ درصد قیمت خودرو را به صورت وام از دولت دریافت کند.

 این فرصت طلایی شاید هم زودتر تمام شود، یعنی اگر استقبال مردم زیاد باشد، شاید بانک‌ها به یکباره پا پس کشند و از ادامه تامین مالی برای خریداران خودرو سر باز زنند، موضوعی که در ایران چندان بی‌سابقه هم نیست.

حال بازار خودرو، چشم انتظار رونقی است که البته مردم باید آن را رقم بزنند؛ رونقی که حداقل ۶ ماهی هست که از آن خبری نیست و درست در روزهایی که اوج مسافرت‌های تابستانی بود و خودروسازان و فروشندگان بازار تصور می‌کردند که باید بازار رونق داشته باشد، رکود سایه سنگین خود را بر سر آنها انداخت.

اکنون دولت اعلام کرده که حاضر است با نرخ سود ۱۶ درصدی، خودرو به مردم بفروشد و منابع لازم را هم برای پرداخت مابه التفاوت نرخ سود ۱۶ درصدی را خود از جیب بپردازد، یعنی مردم به راحتی بروند و خودروهای دلخواه خود را انتخاب کرده و با شراکت دولت، خودرویی را خریداری کنند که بخش عمده آن وام است و تنها با پرداخت ۲۰ درصد پیش‌پرداخت، می توانند آن را صاحب شوند. ضمن اینکه اقساط را هم در دوره‌ای ۷ ساله بپردازند. در حالی که تا پیش از این، وام خودرو حداکثر ۱۵ میلیون تومان، در دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه و با نرخ سود ۲۰ درصدی بود. پس این به نوعی فرصت طلایی به شمار می‌رود.

اصل بخشنامه دولت برای وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو چه بود؟

براساس طرحی که دولت برای پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو در نظر گرفته، بانک عامل اسناد تجاری ناشی از فروش خودرو را تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال و حداکثر تا ۸۰ درصد بهای فروش هر دستگاه خودرو، در قالب عقد خرید دین با نرخ ۱۶ درصد خریداری می‌کند.

منابع مورد نیاز این طرح توسط بانک ‌مرکزی با نرخ سالانه ۱۴ درصد برای بانک‌های عامل تامین می‌شود. به عبارت دیگر، در این شیوه متقاضیان می‌توانند از تاریخ هجدهم آبان ۱۳۹۴ با مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های مجاز، نسبت به خرید دستگاه موردنظر اقدام کرده و بخشی از بهای دستگاه را به صورت نقد و مابقی را حداکثر تا ۲۵۰ میلیون ریال که بیش از ۸۰ درصد بهای آن نباشد، در قبال ارایه اسناد تجاری و اقساط حداکثر ۸۴ ماه با احتساب سالانه ۱۶ درصد به صورت چک یا سفته به نمایندگی مجاز پرداخت کنند.

در ادامه، خودروساز اسناد تجاری دریافتی از مشتریان را ظهر‌نویسی نموده و به بانک های عامل ارایه می‌کند. بانک‌های عامل اسناد تجاری ارایه شده از سوی خودروساز را که سررسید آنها کمتر از چهار سال باشد، با نرخ ۱۶ درصد خریداری نموده و مبلغ موردنظر را به حساب خودروساز واریز می‌کنند.  فهرست نمایندگی‌های مجاز و خودروها و ماشین‌آلات مشمول طرح قرار است که از تاریخ هجدهم آبان از سوی دولت، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شود.  

اما حتما یکی دو روزی طول می‌کشد که نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو و سایپا، خود را برای اجرای این طرح آماده کنند و بنابراین مردم در روزهای آینده به صورت رسمی می‌توانند به نمایندگی‌های مجاز خودروسازان داخلی مراجعه کرده و صاحب خودرو شوند.

وام ۲۵ میلیونی، متقاضی را با چه پیش‌پرداختی صاحب خودرو می‌کند؟

هم اکنون قیمت هر دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس در نمایندگی های گروه صنعتی ایران خودرو ۲۸ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان، هر دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۳۰ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، هر دستگاه پژو ۴۰۵ اس‌ال‌ایکس ۳۰ میلیون و ۷۱۷ هزار تومان، پژو پارس سال ۳۵ میلیون و ۳۲۸ هزار تومان، پارس دوگانه سوز ۳۶ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و پارس اتومات دو ایربگ نیز ۴۵ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان است.

همچنین هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار ۳۲ میلیون و ۵۱۷ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار ۳۴میلیون و ۴۵۲ هزار تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار V۸ معادل ۳۴ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان، رانا ۳۳میلیون و ۲۳۳ هزار تومان، تندر ۹۰ ای۲ معادل ۳۷میلیون و ۲۹۲هزار تومان، تندر ۹۰ اتومات ای۲ معادل ۴۷ میلیون و ۱۹۶ هزار تومان، سمند SE معادل ۲۷میلیون و ۴۳۰ هزار تومان، سمند LXمعادل ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سمند EF۷ نیز ۲۹میلیون و ۹۷۳ هزار تومان است.

بررسی های میدانی مهر نشانگر این است که قیمت هر دستگاه پراید ۱۱۱ معادل ۲۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، پراید ۱۳۱ معادل ۲۰ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان، پراید ۱۳۲ معادل ۱۹ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان، پراید ۱۴۱ معادل ۱۹ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان، تیبا ۲۴ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان و تیبا هاچ بک نیز ۲۷ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان است.

جدول میزان اقساط و پیش پرداخت خودروها با وام ۲۵ میلیون تومانی

در حالی بازار برای اجرای طرح خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی از هجدهم آبان ماه آماده می شود که سیدعلی‌اصغر میرمحمدصادقی، مدیر اعتبارات بانک مرکزی هم در خصوص تسهیلات خرید خودرو اعلام کرده برای خرید خودرو، نیازی به مراجعه مردم به بانک‌ها نیست بلکه متقاضیان باید به نمایندگی‌های مجاز که در سایت بانک مرکزی و وزارت صنعت اعلام می‌شود، مراجعه کنند.

وی به این نکته اشاره کرده که فهرست نمایندگی‌های مجاز و مشمول این طرح، در جلسه نهایی امروز با خودروسازان مشخص می شود و از روز ۱۸ آبان مردم می‌توانند به نمایندگی‌ها مراجعه کنند، این در حالی است که تسهیلات خودرو با نرخ سود ۱۶ درصد و قسط ماهیانه حداکثر ۷۰۸ هزار تومان (اگر ۴ ساله تسویه شود) خواهد بود.

برهمین اساس، مبلغ اقساط ماهیانه خرید خودرو بستگی به مدت زمان بازپرداخت دارد و در صورتی ۷ ساله باشد، به شرح جدول ذیل است ولی اگر مدت زمان بازپرداخت با تمایل خریدار کمتر باشد، مبلغ اقساط پرداختی طبیعتا بیشتر خواهد بود.

 

نام خودرو

قیمت کارخانه

پیش پرداخت

مبلغ وام

میزان اقساط ماهانه

۴۰۵GLX

۲۸میلیون و ۸۸۲ هزار تومان

۵میلیون و ۷۷۶ هزار تومان

۲۳میلون و ۱۰۶ هزار تومان

۴۵۸هزار و ۹۰۰ تومان

۴۰۵دوگانه‌سوز

۳۰میلیون و ۴۲۰ هزار تومان

۶میلیون و ۸۴ هزار تومان

۲۴میلیون و ۳۳۶ هزار تومان

۴۸۳هزار و ۳۶۳ تومان

۴۰۵SLX

۳۰میلیون و ۷۱۷ هزار تومان

۶میلیون و ۱۴۳ هزار تومان

۲۴میلیون و ۵۷۴ هزار تومان

۴۸۸هزار تومان

پارس سال

۳۵میلیون و ۴۹۶ هزار تومان

۱۰میلیون و ۴۹۶ هزار تومان

۲۵میلیون تومان

۴۹۶هزار و ۵۵۰ تومان

پارس دوگانه‌سوز

۳۶میلیون و ۷۷۰ هزار تومان

۱۱میلیون و ۷۷۰ هزار تومان

۲۵میلیون تومان

۴۹۶هزار و ۵۵۰ تومان

پارس اتومات دو ایربگ

۴۵میلیون و ۳۳۰ هزار تومان

۲۰میلیون و ۳۳۰ هزار تومان

۲۵میلیون تومان

۴۹۶هزار و ۵۵۰ تومان

۲۰۶تیپ ۲

۳۲میلیون و ۵۱۷ هزار تومان

۷میلیون و ۵۱۷ هزار تومان

۲۵میلیون تومان

۴۹۶هزار و ۵۵۰ تومان

۲۰۶تیپ ۵

۳۴میلیون و ۴۵۲ هزار تومان

۹میلیون و ۴۵۲ هزار تومان

۲۵میلیون تومان

۴۹۶هزار و ۵۵۰ تومان

۲۰۶صندوقدار V۸

۳۴میلیون و ۹۹۲ هزار تومان

۹میلیون و ۹۹۲ هزار تومان

۲۵میلیون تومان

۴۹۶هزار و ۵۵۰ تومان

رانا

۳۳میلیون و ۲۳۰ هزار تومان

۸میلیون و ۲۳۰ هزار تومان

۲۵میلیون تومان

۴۹۶هزار و ۵۵۰ تومان

تندر ۹۰ E۲

۳۷میلیون و ۲۹۲ هزار تومان

۱۲میلیون و ۲۹۲ هزار تومان

۲۵میلیون تومان

۴۹۶هزار و ۵۵۰ تومان

تندر ۹۰ E۲اتوماتیک

۴۷میلیون و ۱۹۶ هزار تومان

۲۲میلیون و ۱۹۶ هزار تومان

۲۵میلیون تومان

۴۹۶هزار و ۵۵۰ تومان

سمند SE

۲۷میلیون و ۴۳۰ هزار تومان

۵میلیون و ۴۷۹ هزار تومان

۲۱میلیون و ۹۵۱ هزار تومان

۴۳۵هزار و ۹۹۶ تومان

سمند LX

۳۰میلیون و ۱۳۴ هزار تومان

۵میلیون و ۴۸۷ هزار تومان

۲۴میلیون و ۶۴۷ هزار تومان

۴۷۸هزار و ۸۱۸ تومان

سمند EF۷

۲۹میلیون و ۹۷۴ هزار تومان

۵میلیون و ۹۹۴ هزار تومان

۲۳میلیون و ۹۸۰ هزار تومان

۴۷۶هزار و ۲۷۶ تومان

پراید ۱۱۱

۲۰میلیون و ۱۴۰ هزار تومان

۴میلیون و ۳۸ هزار تومان

۱۶میلیون و ۱۰۲ هزار تومان

۳۲۰هزار تومان

پراید ۱۳۱

۲۱میلیون و ۶۸۰ هزار تومان

۴میلیون و ۳۳۶ هزار تومان

۱۷میلیون و ۳۴۴ هزار تومان

۳۴۴هزار و ۴۷۸ تومان

پراید ۱۳۲

۲۱میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

۴میلیون ۳۳۰ هزار تومان

۱۶میلیون و ۷۷۰ هزار تومان

۳۳۵هزار و ۷۷۱ تومان

پراید ۱۴۱

۱۹میلیون و ۶۸۰ هزار تومان

۳میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

۱۵میلیون و ۷۴۴ هزار تومان

۳۱۲هزار و ۷۰۸ تومان

تبیا یورو ۴

۲۴میلیون و ۶۱۰ هزار تومان

۴میلیون و ۹۳۲ هزار تومان

۱۹میلیون و ۶۷۸ هزار تومان

۳۹۱هزار تومان

تیبا هاچ‌بک

۲۷میلیون و ۳۶۰ هزار تومان

۵میلیون و ۴۷۲ هزار تومان

۲۱میلیون و ۸۸۸ هزار تومان

۴۳۴هزار و ۷۴۰ تومان

منبع:مهر

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه